Яндекс.Погода

О "Зубренке"

Программы

Оздоровительным лагерям

Образование

Оздоровление

Отдых

Медиацентр

Вынікі конкурсаў акцыі “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся” за 2015 год

21 декабря 2015

Падведзены вынікі конкурсаў акцыі “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся” за 2015 год. Святочнае ўзнагароджанне адбылося ў НДЦ “Зубронак” 20 снежня 2015 года. Ва ўзнагароджанні пераможцаў прынялі ўдзел прадстаўнікі ўстаноў дадатковай адукацыі, якія курыруюць конкурсы акцыі:

Жур Лідзія Андрэеўна, намеснік дырэктара Рэспубліканскага цэнтра экалогіі і краязнаўства;

Кравец Аляксандра Яўгеньеўна, загадчык аддзела краязнаўства і патрыятычнага выхавання Рэспубліканскага цэнтра экалогіі і краязнаўства;

Шарамет Тамара Паўлаўна, загадчык сектара сацыяльна-педагагічнай работы Нацыянальнага цэнтра мастацкай творчасці дзяцей і моладзі;

Кушнер Марыя Анатольеўна, загадчык кабінета архітэктуры і дызайна Рэспубліканскага цэнтра інавацыйнай і тэхнічнай творчасці;

Пільнік Алена Фёдараўна, метадыст аддзела кветкаводства Рэспубліканскага цэнтра экалогіі і краязнаўства.

 

Конкурс “Наш падарунак Перамозе”

1 месца

Баканоўская Юлія, навучэнка ДУА «Маладзеяанская сярэдняя школа № 1 імя Я.Купалы» Мінскай вобласці;

Кудраўцаў Васіль, навучэнец ДУА “Бабінавіцкая яслі-сад-базавая школа” Лёзненскага раёна Віцебскай вобласці.

2 месца

Сітнік Ксенія, навучэнка ДУА “Дараганаўскі ВПК дзіцячы сад-сярэдняя школа” Асіповіцкага раёна Магілёўскай вобласці;

Кулагін Міхаіл, навучэнец ДУА “Лукомльская дзіцячы сад-сярэдняя школа Чашніцкага раёна” Віцебскай вобласці.

3     месца

Кулік Яна, навучэнка ДУА “Баравіцкая сярэдняя школа” Кіраўскага раёна Магілёўскай вобласці;

Арланава Лізавета, навучэнка ДУА “Станькаўская базавая школа” Рагачоўскага раёна Гомельскай вобласці.

 

Конкурс “Збяры Беларусь у сваім сэрцы”

Намінацыя «Магілёўская вобласць»

1 месца

творчы калектыў ДУДА «Быхаўскі цэнтр турызму,  краязнаўства і экскурсій дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнік Карнеева Л.М.)

2 месца

творчая група навучэнцаў ДУА «Навучальна-педагагічны комплекс Ляшчанскі дзіцячы сад-сярэдняя школа» Шчучынскага раёна Гродзенскай вобласці (кіраўнік Марчукевіч С.С.);

творчая група навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 17 г. Оршы» Віцебскай вобласці (кіраўнік Лесавая Г.А.)

3 месца

навучэнцы Дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй г. Наваполацка» Віцебскай вобласці (кіраўнік Геронак В.М.);

творчая група навучэнцаў ДУДА «Турысцка-краязнаўчы цэнтр Чэрвеньскага раёна» Мінскай вобласці (кіраўнік Камінская Н.У.);

творчая група навучэнцаў ДУА «Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі г. Калінкавічы» Гомельскай вобласці (кіраўнік Карасцялёва Н.В.)

Лаўрэаты

навучэнцы УА «Клімавіцкі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнік Коршунава С.Р.);

творчая група навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 11 г. Салігорска» Мінскай вобласці (кіраўнік Попель Р.І.)

 

Намінацыя «Гомельская вобласць»

1 месца

творчая група навучэнцаў ДУДА «Цэнтр турызму і краязнаўства дзяцей і моладзі «Ветразь» Мінскага раёна (кіраўнікі Леўкавец М.М, Зубрыцкая С.А., Мацюшонак В.І.)

2 месца

творчы калектыў ДУДА «Быхаўскі цэнтр турызму,  краязнаўства і экскурсій дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнік Карнеева Л.М.);

ДУ «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Пінска» Брэсцкай вобласці (кіраўнікі Літвінчук І.А., Тульскі Ю.М., Румак К.І.)

3 месц

творчы калектыў УА «Клімавіцкі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнікі Напольнава С.Г., Шаўцова Н.А.);

творчы калектыў ДУА «Івацэвіцкі раённы цэнтр турызму»  і ДУА «Сярэдняя школа № 4 г. Івацэвічы» Брэсцкай вобласці (кіраўнік Брычыкаў В.Д.);

творчы калектыў ДУ «Слуцкі цэнтр турызму» Мінскай вобласці (кіраўнік Буцько Т.А.);

творчы каллектыў ДУА «Сярэдняя школа № 185 г. Мінска» (кіраўнікі Філіповіч Н.А., Пабаруева А.Д.)

Лаўрэаты

ДУА «Макарыцкі дзіцячы сад-базавая школа» Петрыкаўскага раёна Гомельскай вобласці (кіраўнік Тарасевіч С.А.);

творчы калектыў ДУА «Гімназія № 25 г. Мінска» Заводскага раёна (кіраўнік Пахвалёная А.К.);

творчая група навучэнцаў ДУА «Гімназія № 1 г. Чэрвеня» Мінскай вобласці (кіраўнік Камінская Н.У.).

 

Конкурс “Мае землякі – мой гонар”

1 месца

Савіцкая Аліна, ДУА “Косаўская сярэдняя школа”;

Мычко Мацвей, ДУА “Сярэдняя школа №104 г. Мінска імя Р.Н. Мачульскага”.

2 месца

Мірановіч Анастасія, ДУА “Сярэдняя школа № 16 г. Мазыра”.

3 месца

Букач Міхаіл, ДУА “Хідрынскі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад – сярэдняя школа”;

Клімчук Марыя, ДУА “Гімназія №8 г. Віцебска”.

 

 

Намінацыя “Гонар і слава маёй Бацькаўшчыны”

1 месца

Шаблюк Мікіта, Глінскі Станіслаў, ДУА “Уздзенская сярэдняя школа № 2 імя К. Крапівы”.

2 месца

Пошукава-даследчая група школьнага музея “Спадчына”, ДУА “Астроміцкая сярэдняя школа”;

Рудакоў Павел, ДУА “Сярэдняя школа № 2 імя А.К. Флегантава г. Чэрвеня”.

3 месца

Белавус Арына, Ашмяна Вадзім, ДУА “Сярэдняя школа № 11 г. Ліды”.

Лаўрэаты

Вайцэхоўская Ганна, Міскевіч Наталля, Саўчанка Аліна, Савіцкая Аліна, ДУА “Косаўская сярэдняя школа”;

Радзько Сава, Каверчык Ірына, ДУА “Аброўская сярэдняя школа”;

Пікулік Наталля, ДУА “Аснежыцкая сярэдняя школа”;

Клімчук Марыя, Клімчук Павел, ДУА “Гімназія № 8 г. Віцебска”;

Гразнова Аляксандра, Гразнова Валерыя, ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Наваполацка”;

Навучэнцы 6 “Б”, 6 “В” класаў, ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Віцебска”

Галушка Кацярына, Селязнёва Аляксандра, ДУА “Клясцінская дзіцячы сад – сярэдняя школа імя У.А. Хамчаноўскага Расонскага раёна”;

Рос Алена, Дзегялевіч Валянціна, ДУА “Кашэвіцкая базавая школа Петрыкаўскага раёна”;

Мірошкіна Валянціна, Грудніцкая Сняжана, ДУА “Тонежскі дзіцячы сад – базавая школа” Лельчыцкага раёна;

Касцюкевіч Яна, Кіслая Кацярына, ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Дзятлава”;

Тонка Анастасія, Тучкоўскі Яўген, Лучко Мілена, ДУА “Бердаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”;

Аляхновіч Вераніка,Жэгала Дзіяна, ДУА “Сярэдняя школа № 11 г. Ліды”;

Глод Яўген, Кушнер Вольга, Кушнер Наталля, Навіцкая Валерыя, Буркас Мікіта, ДУА “Лунненская сярэдняя школа імя Героя Савецкага Саюза Івана Шарамета”;

Кузін Ягор, Грымаць Глеб, ДУДА “Маладзечанскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі “Маладзік”;

Бараноўскі Раман, Рабчынская Яна, Стадзінчук Наталля, ДУА “Худавецкі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад – сярэдняя школа Крупскага раёна”;

Казак Кацярына, Прыстром Юлія, Пунінская Ангеліна, Цыаненка Іван, ДУА “Міханавіцкая сярэдняя школа”;

Дзятлава Хрысціна, Давідовіч Кіра, ДУА “Паўлавіцкая сярэдняя школа імя Г.А. Худалеева”;

Лазарэнка Ганна, Лазарэнка Анастасія, ДУА “Заходскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Шклоўскага раёна”;

Алёхна Таццяна, Алёхна Іван, Мікуліч Ганна, ДУА “Заеліцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”.

 

Намінацыя “Творцы сучаснай гісторыі”

Лаўрэаты

Лагун Карына, ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Ляхавічы”;

ЯкубаўАляксандр, ДУА “Дабрамысленскаясярэдняя школа Ліозненскагараёна”;

Якімец Дзіана, ДУА “Елкаўская сярэдняя школа”;

Пазняк Аліна, ДУДА “Турысцка-краязнаўчы цэнтр Чэрвеньскага раёна”;

Ляшкевіч Алена, ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Жодзіна”.

 

Дыпломы Нацыянальнага цэнтра мастацкай творчасці дзяцей і моладзі

Аляхновіч Вераніка, ДУА “Валішчанская сярэдняя школа”;

Прыход Вікторыя, ДУА “Цешаўлянская сярэдняя школа”;

Гінько Ягор, ДУА “Сярэдняя школа № 12 г. Віцебска”;

Сушко Мікіта, ДУА “Сярэдняя школа № 12 г. Віцебска”;

Чэлек Вадзім, ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Ліды”;

Куцэвіч Карына, ДУА “Навучальна-педагагічны комплекс Сеўрукоўская дзіцячы сад – базавая школа Баранавіцкага раёна”;

Максіменка Кацярына, Курылёнак Раман, ДУА “Яноўская дзіцячы сад – сярэдняя школа імя М.Л. Цурана Сенненскага раёна”;

Наумец Ірына, Яцкоўская Ганна, ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Докшыцы”;

Панядзькова Ганна, Зенчанка Вікторыя, Герман Арцём, ДУА “Доўская сярэдняя школа”;

Пінчукова Вераніка, Данцова Вольга, Іванова Елізавета, ДУА “Сярэдняя школа №6 г. Рагачова”;

Хілько Антон, Хілько Цімафей, ДУА “Сярэдняя школа № 35 г. Гродна”

Іванова Дар’я, Сяргеенка Вікторыя, ДУА “Будзянская сярэдняя школа”;

Багамазава Лаліта, ДУА “Мышкавіцкая сярэдняя школа”.

 

Конкурс “Юнный натуралист”

Номинация “Сад гурманов”

1 место

Творческий коллектив учащихся ГУДО «Витебский областной дворец детей и молодежи», экологический отдел.

2 место

Творческий коллектив учащихся ГУО «Средняя школа №37 г. Минска».

3 место

Дуброва Полина, Дуброва ВиталинаГУДО «Эколого-биологический центр детей и молодежи Солигорского района» Минской области.

Номинация “Необычные растения”

1 место

Творческий коллектив учащихся ГУО «Борисовский экологический центр» Минской области.

2 место

Кирдюк Анна ГУО«Уречская средняя школа №2 Любанского района» Минской области.

3 место

Творческий коллектив учащихся ГУО «Средняя школа № 2 г. Березино» Минской области.

Номинация “Виртуальная экскурсия в уголок живой природы”

1 место

Творческий коллектив учащихся ГУДО «Оршанский районный эколого-биологический центр детей и молодежи» Витебской области.

2 место

Творческий коллектив учащихся ГУО «Центр дополнительного образования детей и молодежи «Эврика» г.Минка.

3 место

Творческий коллектив учащихся ГУДО «Дворец детей и молодежи г. Новополоцка» Витебской области.

 

Номинация “Путешествие в страну лекарственных растений”

1 место

Творческий коллектив учащихся УО «Гомельский государственный областной эколого-биологический центр детей и молодежи».

2 место

Бабаева Екатерина, Юркевич АнгелинаГУО «Лидский районный экологический центр детей и молодежи» Гродненской области.

3 место

Творческий коллектив учащихся ГУДО «Витебский областной дворец детей

и молодежи».

 

Номинация “Сады Победы”

1 место

Пясецкая КристинаГУО «Брестский областной центр туризма и краеведения детей и молодежи».

2 место

Ничай ВикторияГУО «Борисовский экологический центр» Минской области.

3 место

Автухович Надежда УО «Озерцовская средняя школа» Минской области.

 

Конкурс “Чароўная Беларусь”

Индивидуальные работы

1 место

Войтехович Анастасия, Сохань Анастасия

2 место

Кенько Ангелина

3 место

Фадеева Лидия

Коллективные работы

1 место

Представитель Пузевич Маргарита

2 место

Лойко Максим, Капустин Николай, Щербаков Дмитрий